Siyasal iletişimci ve spiker Hande Karacasu’nun YouTube hesabında yayınladığı “Sessiz İstila” isimli kısa film, sosyal medyada gündem oldu. Sakarya’da gözaltına alınan Karacasu bir süre sonra serbest bırakıldı. Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, “Türkiye’ye yönelik tehditleri anlatanlar gözaltına alınırken, ülkemize komplo kuranlar ödüllendiriliyor. Hande Karacasu yalnız başına değildir” diyerek olaya tepki gösterdi. Özdağ, filmin yapım masraflarını kendisinin karşıladığını açıkladı.

Bayram ziyareti için gittiği Sakarya’da gözaltına alınan Karacasu ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı. İfade işlemleri sırasında Karacasu’nun yanında Zafer Partisi avukatları da vardı.
Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı, Youtube’da yayınlanan ve yapımcılığını Hande Karacasu’nun üstlendiği “Sessiz İstila” başlıklı kısa filme ilişkin açıklama yaptı.

Yapılan yazılı açıklamada, “Bahse konu video içeriğinde sığınmacılar ve düzensiz göçmenlerle ilgili bilgileri manipüle edip gerçekleri çarpıtarak yayınlayan H.K. isimli şahıs Sakarya’da, ayrıca Suriyeli sığınmacılar ve düzensiz göçmenlerle ilgili provokatif paylaşımlarda bulunan Militer Doktrin@militerdoktrin1 isimli/rumuzlu hesabın yöneticisi olduğu değerlendirilen H.D. isimli şahıs ise İstanbul’da yakalanarak adli işlemlere başlanılmıştır” denildi.

Ümit Özdağ: “Filmin yapım masraflarını ben karşıladım”

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ sosyal medya hesabından olaya tepki gösterdi.

Özdağ, “Türkiye’ye yönelik tehditleri anlatanlar gözaltına alınırken, ülkemize komplo kuranlar ödüllendiriliyor. Hande Karacasu yalnız başına değildir” paylaşımında bulundu.

Ümit Özdağ, senaryoyu onayladığını ve filmin yapım masraflarını kendisinin karşıladığını açıkladı.

Kaynak:https://medyascope.tv/2022/05/03/sessiz-istila-filminin-yapimcisi-hande-karacasu-gozaltina-alindi/