Hakkında

Hande Karacasu, 1983 yılında Sakarya’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Sakarya’da tamamladı. Afyon Kocatepe Üniversitesi İ.İ.B.F Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunudur.

Karacasu seslendirme, spikerlik eğitimleri ardından medya sektöründe çalışmaya başladı.

Saran Media Group’ta haber spikerliği ve editörlük görevi üstlenen Hande Karacasu, Power Media Group ve Best FM gibi radyolarda haber spikeri ve editör, çeşitli seslendirme stüdyolarında seslendirme sanatçısı olarak görev aldı.

Aynı zamanda beyaz yaka ve grup çalışmalarında diksiyon, hitabet, siyasal iletişim ve protokol dersleri de veren Karacasu son olarak haberiniz.com.tr internet gazetesinin genel yayın yönetmenliği görevini yürüttü ve bir çok özel röportaja imza attı.

Karacasu, kendi adına verdiği Youtube kanalından jeopolitik, terör örgütleri, selefi örgütler gibi konulara ilişkin araştırmalarını paylaştığı videolar yayınlamaktadır.

Hande Karacasu son birkaç yıldır sığınmacılar ve stratejik göç mühendisliği üzerine gerçekleştirdiği akademik ve saha araştırmalarına ilişkin de belgesel ve kısa filmler yapmaktadır.

Son olarak Türkiye toprakları üzerinde gerçekleştirilmeye çalışılan stratejik göç mühendisliğini sanatsal bir yaklaşımla konu alan “Sessiz İstila” filmi kamu vicdanında yankı uyandırmıştır.